FANDOMPisząc ten artykuł, zastanawiam się, co przyciągnie ludzi do tego systemu. W końcu w internecie można znaleźć dosyć dużo systemów sci-fi. Musiałem rozmyślać nad różnymi aspektami i głównymi cechami systemu. Zaczęło się jako hobby, rozwija się w stronę idei. Na czym się skończy?

Jak na razie mam w zamyśle eksplorację, rozbudowany opis świata, zachowanie ludzi napotkanych po drodze. Zrobić kryminał? Grę akcji? Gospodarczo-polityczne zawiłości Unijne? Dodatek w postaci mocy psionicznych? A może to Mistrz Gry będzie decydował o wyglądzie systemu? Nie mogę ciągle dojść do ostatecznej decyzji, więc sprawa wciąż zostaje otwarta.

Przygotowanie do gryEdit

Jak na razie, aby zagrać w Egzoplanet będą potrzebne jedynie kości dziesięcio- i dwudziestościenne. Będą decydujące w różnych sytuacjach, aby nadać realności rozgrywce (np. gracz musi przekonać kogoś, trafić coś z pistoletu lub przeskoczyć wyrwę w ziemi). Dwudziestościenne, ze względu na większą losowość, będą decydowały o emocjach bohatera. Będzie to jedna z głównych cech systemu. Niedługo będziemy przygotowywać również Karty Postaci, ale na razie potrzeba się skupić na opisie świata, który ma być mocno rozbudowany.

Więcej na temat mechaniki znajdziecie tutaj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.