FANDOMChmura plazmiczna - to bardzo niebezpieczne zjawisko występujące w Kosmosie. Jest to obłok utworzony z ekstremalnie gorącej plazmy i substancji przez nią rozbitych. Większość mniejszych ciał niebieskich oraz statki kosmiczne nie mają szans w starciu z chmurą plazmiczną.

SkładEdit

Chmura plazmiczna składa się z Ultraplasmu, pyłu zytowego i różnych ekstremalnie gorących gazów. Zyt i gazy są to pozostałości po ciałach, które zestknęły się z Chmurą. 

Zetknięcie z Chmurą plazmicznąEdit

Zetknięcie z Chmurą Plazmiczną powoduje skutek zwany Eksplozją Plazmiczną. Pod wpływem temperatury ciało rozszczepiane jest na pojedyncze kwarki przy wydzieleniu światła, energii oraz promieniowania radioaktywnego (pojawiającego się z powodu rozpadu jąder atomowych). 

Metody zabezpieczania się przed Chmurami plazmicznymiEdit

Mimo wielu prób, nie udało się jeszcze wynaleźć materiału idpornego na Eksplozje plazmiczne. Nie istnieje również wynalazek likwidujący Chmury. Jedyne skuteczne metody zabezpieczania się przed nimi to wczesne ich wykrywanie. Prawie każdy współczesny statek kosmiczny posiada specjalne radary umożliwiające wczesny wykrywanie Ultraplasmu w okolicach statku.